Praha

Z kempu Matyáš ideálně vlakem z Vraného nad Vltavou (nádraží je 10 min. chůzí od kempu Matyáš) trvá cesta 30 minut do centra Prahy na Hlavní nádraží a pak už pěšky.

Nebo na kole přímo z kempu Matyáš, po krásné rovné cyklostezce A2 podél Vltavy přímo ke Karlovu mostu. Bez aut a s mnoha možnostmi občerstvení podél celé cyklostezky.

Veškeré informace o výletech a místech, které zde uvádíme, a rádi byste navštívili, Vám poskytneme přímo v kempu Matyáš.

Staroměstské náměstí

Staroměstské náměstí obklopují historické stavby, z nichž vyniká Staroměstská radnice s orlojem, Týnský chrám, husitský kostel sv. Mikuláše na Starém Městě, palác Kinských a dům U Kamenného zvonu. Na náměstí stojí pomník mistra Jana Husa a Mariánský sloup.
Mapa

Karlův most

Karlův most, je nejstarší stojící most přes řeku Vltavu v Praze a druhý nejstarší dochovaný most v Česku. Po pražském mostě Juditině, kamenném mostě v Písku a mostě v Roudnici nad Labem jde v Čechách v pořadí o čtvrtou kamennou mostní stavbu.
Mapa

Pražský hrad

Pražský hrad je nejvýznamnější český hrad (původně raně středověké hradiště) stojící na skalnatém ostrohu nad řekou Vltavou v centru Prahy, na vrchu Opyš. Od 9. století býval sídlem českých knížat, později králů a od roku 1918 je sídlem prezidenta republiky.
Mapa

Hrady a zámky v okolí kempu Matyáš

Hrad Karlštejn

Karlštejn je původem středověký královský hrad, nacházející se na katastrálním území Budňany ve stejnojmenné městysi Karlštejn v okrese Beroun asi třináct kilometrů východně od Berouna a třicet kilometrů jihozápadně od centra Prahy.
Přejít na web

Hrad Křivoklát

Křivoklát je jeden z nejstarších a nejvýznamnějších středověkých hradů českých knížat a králů. Nachází se v nadmořské výšce 285–290 metrů na skalnatém ostrohu nad Rakovnickým potokem, přítokem řeky Berounky na území městyse Křivoklátu v okrese Rakovník ve Středočeském kraji.
Přejít na web

Zámek Konopiště

Konopiště je zámek v historizujícím stylu nedaleko města Benešov ve Středočeském kraji, 40 km jihovýchodně od Prahy. Leží asi 2 km na západ od centra Benešova. Dnes je znám především jako hlavní a poslední sídlo následníka trůnu rakousko-uherského, arcivévody Františka Ferdinanda d'Este .
Přejít na web

Sportovní výlety a koupání

Vodácký den na řece Sázavě – sjíždění řeky na raftu, nebo v kánoi

Vlakem z Vraného nad Vltavou (nádraží je 10 min. chůzí od kempu Matyáš) do Čerčan a odtud lodí asi 12 km po řece Sázavě do Týnce nad Sázavou. Poté zpět vláčkem do Vraného. Úsek řeky je klidný a vhodný i pro rodiny s dětmi, které jsou na vodě poprvé. Sama cesta vlakem je rovněž zážitek. Vede totiž slavnou posázavskou železniční tratí zvanou Posázavský pacifik. Můžete tak vidět například slavnou Pikovickou jehlu, což je ojedinělý skalní útvar a dále trať vede přes nejvyšší železniční kamenný most ve střední Evropě zvaný Žampach. Rezervaci lodí a bližší informace a výletu Vám poskytneme přímo v kempu Matyáš.

Koupání na Slapské přehradě

Na Slapy dojedete ideálně autem z kempu Matyáš za cca. 30 minut. Slapská přehrada nabízí ideální podmínky pro koupání v horkých letních dnech. Krásné prostředí, malebná krajina, teplá voda, písčité pláže a pozvolný vstup do vody dělá ze Slapské přehrady perfektní místo na zážitky z koupání pro celou rodinu. Pláže u Měřína – travnato-písečná či štěrková pláž s pozvolným vstupem do vody. Tábořiště Stará Živohošť s travnatou plochou a mírně svažitým vstupem do vody. Tábořiště Nová Živohošť s půjčovnou lodí a šlapadel. Pláž Kobylníky je bez zázemí, ale volně přístupná a nepotkáte tu davy turistů.
Mapa

Minigolf a Golf-fotbal

Na kole po cyklostezce přímo z Kempu Matyáš za 30 minut. Zábava pro celou rodinu. V areálu Marine v Modřanech přímo na cyklostezce u Vltavy. Vhodné pro rodiny s dětmi, přáteli nebo kolegy. Prožijte volný čas na minigolfu. Jedná se o nenáročnou, ale přitom zábavnou a často i napínavou hru. Veškeré potřebné vybavení Vám v areálu zapůjčí - jak velkým, tak malým návštěvníkům. Návštěvníci se mohou těšit na 18ti jamkového hřiště obsahujících jak snadné překážky tak jamky s nástrahami. Vše je zasazené do moderní přírodní stylizace, která navodí dojem hry na opravdovém golfovém hřišti. Svou zručnost i štěstí tu můžete zkoušet i po západu slunce, jednotlivé dráhy jsou totiž uměle osvětlené.
Mapa

Turistické výlety

Výlet 70 let starým kolesovým parníkem Vltava

Zastávka parníku Vltava je 10 minut chůzí pěšky podél břehu Vltavy do sousední vesnice Skochovice. Jedinečný zážitek při plavbě historickým parníkem Vltava, malebným Vltavským údolím přes Štěchovickou přehradu, po zdolání nejvyšší plavební komory ve střední Evropě, přímo až pod monumentální stěnu přehradní nádrže Slapské přehrady. Zde si při čekání na plavbu zpět můžete dát oběd ve výletní restauraci, nebo se vykoupat ve Slapské přehradě.
Web

Pěšky stezkou Svatojánské proudy

Jeden z nekrásnějších prohledů na údolí řeky Vltavy je z vyhlídky Máj. Stezka vede do Štěchovic, kde můžete obdivovat technický unikát tehdejší doby památkově chráněný most Edvarda Beneše. Poté se můžete vydat autobusem zpět do Davle. Tam zas cestou na vlakovou zastávku přejdete rovněž zajímavý železný most pro pěší, který si zahrál ve slavném americko-českém válečném filmu „Bitva u Remagenu“. Pak už jen pár zastávek vlakem zpět do našeho kempu ve Vraném.
Trasa

Posázavský pacifik a Posázavská stezka

Na výlet se můžete vydat vlakem přímo z Vraného nad Vltavou. Posázavský pacifik je proslulá, 120 let stará železniční trať vedoucí z Vraného nad Vltavou do Čerčan. Z vlaku tak můžete vidět například slavnou Pikovickou jehlu. Vystoupit z vlaku musíte na zastávce Kamenný přívoz, kde Posázavská stezka začíná. Stezka vede nad příkrými úbočími řeky Sázavy, přes vyhlášené trampské osady. Cestou se můžete zastavit na úchvatných vyhlídkách jako například Žampašské, nebo Raisovy. Stezka vede do známé trampské osady Pikovice, kde je zastávka vlaku Petrov u Prahy, a kde nasednete na vlak zpět do Vraného nad Vltavou.
Jízdní řád

Zvolská Homole

Pěšky přímo z kempu Matyáš. Stezka začíná ve Vraném nad Vltavou. 10 minut chůzí z kempu. ½ denní výlet. Skalnatý vrch Homole s přírodní rezervací Zvolská homole tvoří pravý břeh Vltavy na území Zvole nad Vraným nad Vltavou, je součástí přírodního parku Střed Čech. Svůj název má podle nedaleké obce Zvole a podle tvaru skály, tyčící se nad hladinou Vltavy. Ze skály, která nad Vltavu vyčnívá, je velký rozhled jak na Vrané, tak na nejjižnější části Prahy.
Mapa

Velká a Malá Amerika

Z kempu Matyáš autem za 40 minut. Velká Amerika i Malá Amerika jsou vápencové lomy na území obce Mořina v okrese Beroun v CHKO Český kras. Velká Amerika je největším ze skupiny zdejších lomů. Velikost lomu je asi 750×150 metrů. Hloubka lomu bývá udávána v rozmezí 67 až 80 m. Lom vytváří impozantní kaňon a je vyhledávaným turistickým místem. Byly zde natáčeny české filmy, např. Cesta na jihozápad (1989), Limonádový Joe, Malá mořská víla, Micimutr a další.
Mapa

Muzea

Muzeum vojenské techniky v Lešanech

Cca 30 minut autem z našeho kempu Matyáš. Na rozsáhlé ploše bývalého vojenského areálu je vystaveno v mnoha pavilonech i venkovních expozicích obrovské množství nejrůznější vojenské techniky a technologie, nejen naší armády, ale i zahraničních, především americké a ruské. Expozice v jednotlivých pavilonech jsou chronologicky rozdělené na základě historických událostí a dekád. Uceleně, srozumitelně a poučně. Vystavené exponáty jsou v perfektním stavu s vyčerpávajícím množstvím informací.
Přejít na web

Národní muzeum

Vlakem z Vraného nad Vltavou na Hlavní nádraží v Praze za 30 minut a poté 10 minut pěšky. Národní muzeum je nejvýznamnější česká muzejní instituce. Bylo založeno v roce 1818 jako Vlastenské muzeum. Muzeum plní funkci sbírkotvornou, vědeckou, osvětovou a metodickou, zaměřuje se na více vědních a sbírkových oborů, jak přírodovědných (mineralogie, zoologie), tak historických (archeologie, numismatika) a uměleckých. Své sbírky spravuje a vystavuje v řadě budov v Praze i jinde v Česku. Od roku 1891 sídlí Národní muzeum v monumentální novorenesanční historické hlavní budově v horní části Václavského náměstí v Praze. Pod Národní muzeum spadá také řada dalších expozic v muzeích a památnících především v Praze, ale i v dalších místech Česka.
Přejít na web

Národní technické muzeum

Ideálně autem z kempu Matyáš cca 35 minut. Národní technické muzeum v Praze je největší českou institucí specializovanou na muzejní sbírky technického charakteru. Muzeum bylo založeno 5. července 1908 jako Technické muzeum Království českého. V současnosti představuje své sbírky ve 21 expozicích a v množství krátkodobých výstav v budově na Letné spravuje 76 000 sbírkových předmětů, které dokumentují vývoj vědy a techniky v Českých zemích a jsou uchovávány v několika depozitářích.
Přejít na web

Výlety do zoologických zahrad

Výšlap za prvním a největším keltským oppidiem v Čechách

Závistské oppidum leželo na vrchu Hradiště nad bývalým soutokem Vltavy a Berounky u Zbraslavi. Vrch Hradiště se nachází jižně od Prahy, na pravé straně Vltavy naproti Zbraslavi a západně od vsi Lhota u obce Dolní Břežany. Se svou nadmořskou výškou 391 metrů je vrch nejvyšším bodem a krajinnou dominantou viditelnou např. i z pražské Letné. Později se oppidum rozšířilo přes hluboce zaříznuté Břežanské údolí i na protější vrch Šance. Výškový rozdíl mezi hladinou řeky a vrcholovou partií oppida je až 200 metrů.

Mapa

Pražská ZOO

Autem z kempu Matyáš za 35 minut. Jedinečný zážitek. Celodenní výlet. ZOO Praha byla vyhlášena jako 7. nejkrásnější a nejucelenější ZOO na světě.
Web

Kontaktní ZOO Zvole

Jen 10 minut autem od kempu Matyáš. Jedná se o soukromou Zoo ve vesnici Zvole. Nutnost předem se objednat, bez rezervace se tam nedostanete. Chovatelé se věnují po celou dobu pouze Vám. Vypráví o každém zvířeti, pokud máte otázky, rádi je zodpovědí. Vstup je 500,- Kč za osobu. K vidění je např. emu, dikobraz, poníci, čínská prasátka, pumy, lev, levhart, hadi, krokodýl a další. Zvířata můžete krmit i hladit. Ne vždy má, ale každé zvíře zrovna náladu, takže se může stát, že Vás k nějakému nepustí.
Mapa

Zábavní parky

Park Mirákulum

Zemi plnou her, zábavy, stromů, zvířat a dětské fantazie najdete v Milovicích nad Labem. Zábavní park s tematickými zónami včetně dětské zoo, bludiště, akvaparku a trampolín.
Přejít na web

Aquapalace Praha

Jen 25 minut autem z Kempu Matyáš. Unikátní Vodní svět o rozloze 9 150 m2 je největším aquaparkem ve střední Evropě. Je tvořen třemi paláci, v nichž si na své přijde opravdu každý. Rozsáhlý Saunový svět tvoří komplex celkem čtrnácti druhů saun a prohříváren. Saunový svět je dělen na finské sauny, římské lázně a venkovní sauny. Luxusní SPA & Wellness centrum určené pro milovníky odpočinku, pravidelných masáží či obličejových procedur. Budete v péči vysoce vyškoleného personálu.
Přejít na web

Farmapark Soběhrdy

Jen 40 minut autem z Kempu Matyáš. Celodenní výlet. Ve farmaparku žijí zvířata z celého světa. Uvidíte, jak se kolem vás prochází velbloudi, klokani, pštrosi, buvoli, lamy, prasátka, vysokohorské krávy a dalších skoro 250 zvířat. Se zvířaty budete v přímém kontaktu, můžete si je pohladit nebo je nakrmit. Pro děti jsou připraveny velké trampolíny, klouzačky, houpačky, prolézačky, vodní hrátky, vláček, lanové centrum, dětské traktůrky a bagříky, kryté vyhřívané hřiště, vyhlídková věž, z které můžou pozorovat klokany, a mnohem více.
Přejít na web

Adrenalinové sporty

Motokáry Radotín

Z kempu Matyáš cca. 15 minut autem. Nejdelší motokárová trať v Evropě o délce 1 300 m. Venkovní i vnitřní dráha. Samostatná dětská dráha. Restaurace.
Přejít na web

Flyboarding

Přímo u kempu Matyáš v sousedním areálu Lávka. Tak tahle parádička je pro všechny chlapáky, co si už jako malí kluci přáli mít nadpřirozené schopnosti. S pomocí flyboardu budete moct vystoupat až 10 metrů vysoko, to už je slušná výška! Vrtá vám hlavou, jak je tohle možné? Flyboard je speciální vodní vznášedlo poháněné skútrem, který žene vodu do hadice. Stačí jen napnout nárty, zpevnit tělo a nechat se vytlačit do vzduchu. Možná to zní trošku složitě, ale tenhle adrenalin zvládne každý, kdo se nebojí. K dispozici je samozřejmě i zkušený instruktor, který vás nenechá ve štychu a vše vám perfektně vysvětlí. Zažijte pocit beztíže, o kterém se vám bude ještě dlouhou dobu zdát!
Přejít na web

Při nepříznivém počasí

Toboga park Zličín u Prahy

Z kempu 20 minut autem. V jedinečném kouzelném světě Toboga Fantasy mají děti HLAVNÍ SLOVO. Hraní, řádění, lezení, skákání, křik – jednoduše zábava! Děti se mohou vyřádit na mega-klouzačce, tobogánech, trampolínách, horolezecké stěně, šplhací sopce, v adrenalinovém parku, fun shoot aréně, v pavoučí věži či na obrovském nafukovacím krokodýlovi. Pro nejmenší návštěvníky je k dispozici koutek pro batolata.

Přejít na web

Fun park Žirafa

Funpark Žirafa se může pochlubit více než 90 atrakcemi pro děti a dospělé. 90+ atrakcí. 9D Kino. 8000m2 zábavy. Venkovní hřiště. 3 Restaurace. 10% sleva u nákupu online. Obrovská prolézačka. Dětské hřiště. Vybavení: Autodrom, Kolotoče, Nafukovací skluzavka, Vláček.

Přejít na web

Camp Matyáš se nachází v malebné krajině na břehu přehrady Vrané nad Vltavou nedaleko od Prahy.

Ubytování v kempu je možné v bungalovech, vlastním stanu, karavanu nebo obytném autě. V areálu kempu se nachází restaurace s domácí kuchyní.

Wi-Fi v celém areálu Campu Matyáš zdarma.

Camp Matyáš

Camp Matyáš © 2007 - 2022 Všechna práva vyhrazena. Vytvořilo webové studio OpenToWeb.cz